badania prenatalne w ramach umowy z NFZ

Informujemy, że od dnia 1 lipca 2017 r. Poradnia Położniczo- Ginekologiczna wykonuje  badania prenatalne  w ramach zawartej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Rejestracja codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00-18.00 telefon 32 450 07 87, tel. kom 695 923 028  lub email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Wymogiem realizacji badania prenatalnego jest posiadanie skierowania wydanego przez lekarza prowadzącego ciążę. Serdecznie zapraszamy.

Programy profilaktyczne – pakiet zdrowotny

Badaj się profilaktycznie – nawet jeśli czujesz się dobrze

Programy profilaktyczne - odpowiednio przygotowane dla kobiet i mężczyzn pozwalają szybko się przebadać, uzyskać wyniki i od razu je omówić.

W Polsce choroby układu krążenia i nowotwory są przyczyną kilkuset tysięcy zgonów rocznie. Rozwojowi tych groźnych chorób można zapobiec, jeśli zdiagnozuje się je odpowiednio wcześnie. Wykonaj badania objęte programem  i sprawdź, czy nie zagrażają one Twojemu zdrowiu.

Czytaj więcej...

Szczepienia WZW

Kwalifikacja i pełen cykl szczepień (3 dawki) przeciwko jednej z najgroźniejszych chorób zakaźnych.

 Wirusowe zapalenie wątroby typu B, potocznie zwane żółtaczką typu B, jest jedną z najgroźniejszych chorób zakaźnych na świecie. Żeby się nią zarazić, wystarczy kontakt z wydzielinami lub niewielką kroplą krwi osoby chorej. Szacuje się, że w Polsce żyje około pól miliona nosicieli tego wirusa. Eksperci zgodnie twierdzą, że jedyną i długotrwałą metodą zapobiegania żółtaczce są szczepienia.

Żółtaczką typu B możesz się zarazić każdego dnia w wielu sytuacjach, np. podczas zabiegów kosmetycznych i ćwicząc na siłowni. Konsekwencją zakażenia może być nawet rak wątroby.

Aby uchronić się przed niebezpiecznym wirusem, zaszczep się przeciwko WZW B – skorzystaj z naszej oferty i wykonaj pełny cykl szczepień (3 dawki) przy użyciu preparatu dobranego przez lekarza podczas kwalifikacji lekarskiej w zależności od wskazań medycznych.

Podstawowa opieka zdrowotna i wybór lekarza, pielęgniarki oraz położnej

Podstawowa opieka zdrowotna to powszechnie dostępna, najważniejsza część systemu opieki zdrowotnej. Świadczenia w POZ udzielane są osobom, które dokonały wyboru lekarza, pielęgniarki, położnej POZ.Realizowane są najczęściej w warunkach ambulatoryjnych (w gabinecie, poradni lub przychodni), ale w przypadkach uzasadnionych medycznie, także w domu pacjenta lub w domu pomocy społecznej.

Czytaj więcej...

Otwarcie Poradni LUXarMED

Uprzejmie informujemy pacjentów, że od dnia 01.01.2014r. w nowym, nowocześnie wyposażonym budynku w Tarnowskich Górach  przy ul. Mickiewicza 23  rozpoczęła działalność w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia :

  • Poradnia Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej czynna od poniedziałku do piątku  w godz. 8.00-18.00,
  • Gabinet Pielęgniarki Środowiskowej - Rodzinnej
  • Gabinet Położnej Środowiskowej – Rodzinnej, realizujący program zdrowotny w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy wykonuje bezpłatne badania cytologiczne u kobiet w wieku 25-59 lat.

Jednocześnie informujemy, że w nowym budynku  funkcjonuje również

  • Poradnia Medycyny Pracy  
  • Pracownia Psychologiczna - wyposażona w nowoczesny sprzęt do wykonywania badań